Masaż dźwiękiem mis tybetańskich

"Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem samym w sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada wzorzec harmoniczny ( wibrację ), może to być harmoniczny wzorzec serca, płuc, wątroby, nerki, mięśni, kości, nerwu. Te wzorce są obecnie odczytywane, mierzone i mogą być "wgrywane" do organizmu i pojedynczej struktury." /dr Peter Guy Manners/

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich może zdziałać cuda dla Ciebie, zarówno dla ciała jak i umysłu. Większość osób w obecnych czasach żyje bardzo „szybko”. Ciągle zapracowani, zmęczeni, żyjemy w ciągłym stresie. Potrzebujemy odpoczynku i wytchnienia, niestety często nawet nie wiemy jak to osiągnąć. Doskonałym sposobem na zaznanie głębokiego relaksu jest masaż dźwiękiem.

Moja przygoda z misami

Pierwszy kontakt z misami miałam w Zakopanem podczas medytacji przy dźwiękach mis. Potem dostałam w prezencie indywidualny masaż dźwiękiem od mojego późniejszego instruktora i nauczyciela. Nie umiem słowami opisać wrażenia jakie wywarły na mnie misy. Było wspaniale! Jednak mój "ścisły umysł" w tamtym momencie nie pozwolił mi wybiegać tak daleko poza ramy "klasycznej medycyny". Jednak dźwięk i wibracja pozostały we mnie.
W przeciągu 2 lat sporadycznie miała okazję bywać na koncertach mis jednak ciągle wydawało mi się to wspaniałe ale zbyt niekonwencjonalne.
Nastał jednak dzień, w którym wykręciłam numer telefonu... i dowiedziałam się, że profesjonalny kurs masaźu dźwiękiem mis odbywa się za 2 tygodnie w jedyny mój wolny od pracy weekend. Tym sposobem znalazłam się na kursie. Mój nauczyciel przywitał mnie słowami: "długo musiałem na ciebie czekać"...
Musiałam przemieżyć całą Polskę wzdłuż aby bliżej zapoznać i zaprzyjaźnić się z misami. W Zakopanem misy odnalazły mnie, w Gdańsku ja odnalazłam misy dla siebie.
Ponieważ nie mam już cienia wątpliwości co do działania dźwięku i wibracji wydobywających się z mis, dlatego też z pełnym przekonamiem próbuje zaszczepić swoją pasję swoim najbliższym, znajomym i pacjentom.

Misy tybetańskie

 

Historia mis

Historia mis tybetańskich liczy sobie wg różnych źródeł 5000 - 8000 tysięcy lat. Pomimo tego, że ich historia nie została nigdzie spisana jest wielka legendą. Ponoć przybyły one do Tybetu z Indii w tym samym czasie co Buddyzm, głoszony przez największego nauczyciela Padmasambhava.
Misy dla świata zostały odkryte przez zachodnich muzyków w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku w Nepalu i okolicy Himalajów. Nazywano je "misami tybetańskimi", choć większość z nich nie pochodzi z Tybetu. Określenie to utrwaliło się i funkcjonuje po dziś dzień. Misy na skutek przemian społecznych straciły swoje znaczenie jako przedmioty codziennego i rytualnego użytku, a od sześćdziesięciu lat w Tybecie mis już się nie produkuje. Powstają przeważnie w ośrodkach uchodźców tybetańskich w Indiach, wykonywane są przez indyjskich rzemieślników oraz w Nepalu.
Terapię dźwiękiem mis tybetańskich wprowadził do Europy Zachodniej pod koniec lat osiemdziesiątych niemiecki inżynier fizyk i radiesteta Peter Hess, który podróżując po Tybecie, Nepalu i Indiach doświadczył uzdrawiającego i oczyszczającego oddziaływania dźwięku.

Zastosowanie

Dowiedzione oddziaływanie masażu dźwiękiem mis obejmuje:
- szybkie osiąganie stanu głębokiego odprężenia, w którym dźwięk budzi w człowieku pierwotne zaufanie,
- uwalnianie od problemów,
- zmniejszenie napięcia,
- usuwanie blokad dzięki głębokiemu odprężeniu,
- harmonizowanie organizmu na poziomie komórkowym,
- pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości, kreatywność i moc twórczą,
- wzmocnienie sił samouzdrawiających i odzyskanie radości życia,
- całościowe oddziaływanie na ciało, umysł i duszę.

Misy tybetańskie

 

Zakres zastosowania masażu dźwiękiem

W ciele zdrowego człowieka masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siły i energię potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu. Stymuluje także kreatywność i wszelkie siły twórcze.
W przypadku chorób masaż dźwiękiem pomaga przy dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej i umysłowej oraz uwalnia stres, kłopoty i lęk.
Oddziaływanie masażu dźwiękiem jest następujące:
- likwiduje napięcia karku i pleców,
- usuwa bóle głowy,
- reguluje przemianę materii,
- uwalnia od skurczów podbrzusza,
- uspokaja i pogłębia oddech,
- poprawia zdolności koncentracji,
- pomaga przejść w sposób łagodny i bezstresowy przez wszystkie fazy porodu.

Dziedziny w których skuteczne i wskazane jest stosowanie masażu dźwiękiem mis tybetańskich:
- położnictwo,
- praca z osobami niepełnosprawnymi,
- praca w przedszkolach i szkołach,
- logopedia,
- praca w domach starców i domach opieki,
- praca w hospicjach,
- terapia w wodzie
- i wiele, wiele innych - należy po prostu zacząć.

Misy tybetańskie

 

Misy i ich dźwięk

Wyróżnia się 3 główne typy mis:
- brzuszne,
- stawowe (uniwersalne),
- sercowe.

Ton dźwięku zależy od wielkości misy i gęstości metalu, z jakiego została stworzona. Rozmiary mis wahają się w granicach 5 - 13 cali średnicy. Jakość dźwięku jest bardzo ważna dla praktyki spirytualnej Buddyzmu i Hinduizmu. Dźwięk jest elementem praktyki religijnej. W doktrynie buddyjskiej jest 9 metod realizacji oświecenia duchowego, 7 z nich to dźwięk. Dlatego buddyjscy praktycy używają mis do religijnych rytuałów i medytacji, tworząc tą specyficzną muzykę uzyskują efekt trans-podobny.

Posiadam oryginalne misy z certyfikatem ACAMA®.

 

Sonda

Gościmy

om.gif
Advertisement